www.dzielobiblijnepoznan.pl

Trzeci ebook Jednego Słowa

W tym roku pięciolecie obchodzi projekt #JednoSłowo prowadzony przez Pallotyński Dom Słowa, który z tej okazji wydaje serię darmowych ebooków. Moderatorem projektu jest nasz rekolekcjonista ks. Kazimierz Stasiak SAC, który napisał: “Mottem strony jednoslowo.com jest wezwanie: „Podziel się Słowem, aby pomnożyć radość!”. Z radością dzielimy się kolejnym zbiorem komentarzy do wybranych słów z czytań liturgicznych obejmujących tygodnie Okresu Zwykłego od XII do XXIII. W trzecim już ebooku coraz częściej pojawiają się słowa hebrajskie, otwierając tym samym bogactwo przekazu Starego Testamentu. Niektóre wpisy powstały aktualnie ze względu na „wędrujące” daty świąt, uroczystości czy niedziel.
Nowością w tym wydaniu jest opis etapów Lectio Divina, która jest drogą od czytania do kontemplacji Słowa Bożego. NIech będzie wzbogaceniem i zachętą do osobistego poszukiwania jednego słowa, które staje się kluczem do otwierania stron, perykop, historii biblijnych.
Nie zabrakło też nowych zdjęć, które w dalszym ciągu przybliżają piękno świata, który lubimy nazywać Dziełem Logosu. Zapraszamy do pobierania, udostępniania a przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego. Niech te krótkie rozważania będą inspiracją do głębszego zatrzymania przy ciągle żywym źródle Słowa Bożego”.

Scroll to Top